Budownictwo i Projektowanie

Garderoba

Garderoba jest kolejnym pomieszczeniem, które jest niezwykle praktyczne. Pozwala na rezygnację z licznych, potężnych mebli, jak szafy czy półki na obuwie. Dzięki temu pozwala na łatwiejsze kształtowanie i aranżowanie każdego wnętrza. Wertując katalogi, które zawierają gotowe projekty domów jednorodzinnych czy przeglądając oferty mieszkań od deweloperów, warto zwrócić uwagę na obecność tego właśnie pomieszczenia. Najlepiej jest […]

Garderoba jest kolejnym pomieszczeniem, które jest niezwykle praktyczne. Pozwala na rezygnację z licznych, potężnych mebli, jak szafy czy półki na obuwie. Dzięki temu pozwala na łatwiejsze kształtowanie i aranżowanie każdego wnętrza. Wertując katalogi, które zawierają gotowe projekty domów jednorodzinnych czy przeglądając oferty mieszkań od deweloperów, warto zwrócić uwagę na obecność tego właśnie pomieszczenia. Najlepiej jest kiedy zostaje ono przewidziane już na etapie projektowania, ponieważ garderoba powinna mieć odpowiednią wentylację, czyli doprowadzony osobny kanał wentylacyjny. Jeżeli decydujemy się na reorganizacje wnętrza, możemy wykonać wentylację tego pomieszczenia, stosując kratkę prowadząca na przykład do sypialni. Garderoba powinna być lokalizowana w pobliżu sypialni. Może prowadzić bezpośrednio do tego pomieszczenia lub otwierać się na korytarz. Dla zaoszczędzenia powierzchni, bardzo chętnie stosuje się w takich pomieszczeniach drzwi przesuwne lub harmonijkowe.

W garderobie ważne jest również odpowiednie oświetlenie. Najczęściej nie ma w niej okna, więc światło powinno być dosyć jasne. Zalecane jest również stosowanie opraw z reflektorami, które umożliwiają regulacje kierunku jego strumienia. Sama funkcjonalność garderoby uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju jej wyposażenia. Powinno się stosować wystarczającą dla danych domowników ilość szafek, szuflad i półek. Miejsce na wieszaki powinno być tak zaplanowane, aby odpowiadało przechowywanym tam ubraniom.

Płaszcze i sukienki, powinny wisieć dostatecznie wysoko, tak aby nie leżały na podłodze. W przypadku pomieszczeń bardzo wysokich można stosować systemy, które przy użyciu specjalnego uchwytu umożliwiają opuszczenie zawieszonego wysoko drążka.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended