| Budownictwo i Projektowanie | Organizujemy pralnię

Budownictwo i Projektowanie

Organizujemy pralnię

Pralnia to doskonałe rozwiązanie dla wykonywania niezbędnych domowych czynności, bez konieczności lokalizowania sprzętów agd w łazience czy kuchni, a także przechowywania dodatkowych przedmiotów w zakamarkach domu. Dobrze urządzona pralnia to nie tylko miejsce na automat, ale również na różnego rodzaju schowki czy przestrzeń do prasowania. Poza samą przestrzenią dla pralki w pomieszczeniu tym warto wygospodarować […]

Pralnia to doskonałe rozwiązanie dla wykonywania niezbędnych domowych czynności, bez konieczności lokalizowania sprzętów agd w łazience czy kuchni, a także przechowywania dodatkowych przedmiotów w zakamarkach domu. Dobrze urządzona pralnia to nie tylko miejsce na automat, ale również na różnego rodzaju schowki czy przestrzeń do prasowania. Poza samą przestrzenią dla pralki w pomieszczeniu tym warto wygospodarować miejsce na szafki do przechowywania domowych środków czystości i środków piorących, a także na kosze i pojemniki na brudną bieliznę. Ponadto pralnia najczęściej łączona jest z suszarnią, więc należy zapewnić w niej miejsce dla suszarek stojących lub podwieszanych pod sufitem. W pomieszczeniu tym można również wykonywać takie prace jak prasowanie, wiec przyda się schowek na żelazko i deskę do prasowania. Lokalizacja suszarni zależy od specyfiki danego domu i preferencji jego użytkowników. W przypadku domów z poddaszem użytkowym, w których to na piętrze właśnie najczęściej lokalizowane są sypialnie i garderoby, najkorzystniej będzie właśnie tam umieścić pomieszcenie gospodarcze. Wyeliminuje to konieczność biegania po schodach, kiedy przecież najwięcej brudnej bielizny (pościel, ubrania) znajdować się będzie na piętrze. W innych przypadkach, pralnię można lokalizować na parterze lub na poziomie piwnic.
Pomieszczenie pralni stanowi przestrzeń o charakterze sanitarnym, w której panują warunki podwyższonej wilgotności. Dlatego też wykończenie tego pomieszczenia powinno być odpowiednie, zbliżone jak dla łazienki.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended