Budownictwo i Projektowanie

Posadzka

Posadzka jest bardzo istotnym elementem wykończeniowym naszego domu, a odpowiednio dobrana podłoga będzie ozdobą naszego domu. Wybór posadzki jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale i użytkowych. Żeby była dobra w użytkowaniu, powinna być trwała, odporna na uszkodzenia i wygodna w konserwacji. O to jaka będzie najlepsza w jakim pomieszczeniu, warto zapytać fachowca. Jednak […]

Posadzka jest bardzo istotnym elementem wykończeniowym naszego domu, a odpowiednio dobrana podłoga będzie ozdobą naszego domu. Wybór posadzki jest ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale i użytkowych. Żeby była dobra w użytkowaniu, powinna być trwała, odporna na uszkodzenia i wygodna w konserwacji. O to jaka będzie najlepsza w jakim pomieszczeniu, warto zapytać fachowca. Jednak co do barwy i deseniu, mamy swobodny wybór.

W kwestii podłóg, w ofercie rynkowej i wśród najnowszych trendów dominuje klasyka, czyli spokojne desenie i stonowane kolory. Jednak niektórzy decydują się na bardziej nowatorskie rozwiązania i wybierają podłogi o wyrazistym wzorze i w intensywnym odcieniu, do którego należy jednak bardzo ostrożnie dobierać inne elementy wyposażenia. Warto zadbać, by odcień posadzki harmonizował z ramami okiennymi i parapetami. Podłoga może być jasna lub ciemna, błyszcząca albo matowa, ciepła bądź chłodna w wyrazie. Warto jednak uświadomić że to właśnie podłoga przy wejściu pierwsza rzuca się w oczy.

Dobierając odpowiednią podłogę, można poprawić ogólny wygląd pomieszczenia. Dlatego w zbyt niskim pomieszczeniu warto ułożyć podłogę jasną i błyszczącą: z płyt polerowanego gresu, jasnego kamienia, białej czy kremowej żywicy epoksydowej albo z jasnego, polakierowanego na wysoki połysk drewna. Natomiast w pomieszczeniu wysokim i dobrze doświetlonym, doskonale będą wyglądały ciemne, intensywne kolory.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended