| Budownictwo i Projektowanie | Budowa domu

Budownictwo i Projektowanie

Budowa domu

Jeżeli chcemy posiadać jednorodzinny dom energooszczędny, powinniśmy pomyśleć o tym już podczas wybierania projektu. Już podczas jego budowy, musimy zadbać bowiem o wiele rzeczy. Podczas doprowadzania domu do stanu surowego otwartego, należy zadbać o odpowiednią konstrukcję i architekturę. Dom powinien swoją bryłą umożliwiać wykorzystywanie mniejszej ilości energii, niż w domu standardowym. Podczas doprowadzania domu do […]

Jeżeli chcemy posiadać jednorodzinny dom energooszczędny, powinniśmy pomyśleć o tym już podczas wybierania projektu. Już podczas jego budowy, musimy zadbać bowiem o wiele rzeczy. Podczas doprowadzania domu do stanu surowego otwartego, należy zadbać o odpowiednią konstrukcję i architekturę. Dom powinien swoją bryłą umożliwiać wykorzystywanie mniejszej ilości energii, niż w domu standardowym.

Podczas doprowadzania domu do stanu surowego otwartego, robimy już też miejsca na okna. Powinny być one odpowiednio rozmieszczone, najbardziej korzystne w domu energooszczędnym jest umieszczenie ich po południowej stronie, ponieważ pomieszczenia będą ogrzewane wtedy także promieniami słonecznymi. Gdy doprowadzamy dom do stanu surowego zamkniętego, warto pomyśleć o oknach wykonanych z odpowiednich materiałów i dobrze izolowanych. Gdy nasza budowa zmierza już do stanu deweloperskiego, trzeba pomyśleć o odpowiedniej izolacji.

Odpowiednie materiały i ich grubość zapewnią nam utrzymywanie się w domu ciepła. Oprócz tego ważna jest dobra instalacja grzewcza, nie tylko ekonomiczna i wydajna, ale także dobrze rozplanowana. Gdy zbudujemy dom według powyższych zasad, na pewno będzie on domem energooszczędnym. Już po wykończeniu możemy pomyśleć także nad innymi rozwiązaniami pozwalającymi zaoszczędzić energię, na przykład nad kolektorami słonecznymi.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended