Budownictwo i Projektowanie

Kominek

Ostatnio stałym wyposażeniem naszego domu jest kominek, który świadczy o naszej zasobności i dobrym guście. Ponadto, salon z kominkiem uważany jest za najprzyjemniejsze miejsce w domu. O tym by kominek był funkcjonalny, zadecyduje fachowiec któremu powierzymy wykonanie kominka. Zadaniem właściciela domu jest jednak wybór jego zewnętrznej formy. A jest wiele ciekawych możliwości aranżacji całej ściany, […]

Ostatnio stałym wyposażeniem naszego domu jest kominek, który świadczy o naszej zasobności i dobrym guście. Ponadto, salon z kominkiem uważany jest za najprzyjemniejsze miejsce w domu. O tym by kominek był funkcjonalny, zadecyduje fachowiec któremu powierzymy wykonanie kominka. Zadaniem właściciela domu jest jednak wybór jego zewnętrznej formy.

A jest wiele ciekawych możliwości aranżacji całej ściany, na której znajduje się kminek. Można stworzyć sobie przy kominku efektowny, ciepły kącik rodzinny z wygodnymi fotelami i wełnianym dywanikiem. W salonie kominek da nam ciepło, spokój i odpoczynek. Natomiast gabinecie zachęci do pracy i sprawi, że nie będzie nam zimno w ręce. Kominek może być wmurowany w ścianę pomieszczenia i mieć zamontowane tylko drzwi, ale może być też zupełnie oddzielnym piecykiem, który można przenosić. Bardzo funkcjonalne są narożne kominki, umieszczone w jednym z kątów pomieszczenia.

Budowane są też kominki znajdujące się pomiędzy pomieszczeniami które mogą służyć dla dwóch pokoi. Kominki stawiane są również w kuchniach, w których pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną ale również umilają nam rodzinne posiłki. Częściej jednak w dużych kuchniach stawia się tradycyjny choć zaaranżowany odpowiednio do pomieszczenia piec kaflowy. Kominek natomiast bardzo dobrze sprawdza się w otwartej przestrzeni, wspólnej dla kuchni i salonu. Jego widok jest dostępny z obydwu pomieszczeń i ogrzewa oba. Aby pasował do obu pomieszczeń, powinien to być kominek o prostej, ascetycznej formie pasujący do każdego wystroju.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended