| Budownictwo i Projektowanie | Doskonała kuchnia

Budownictwo i Projektowanie

Doskonała kuchnia

Organizacja funkcjonalnej kuchni wymaga nie tylko dobrze przemyślanego rozmieszczenia wszelkich naczyń i urządzeń, ale również dobrego rozkładu mebli kuchennych. Jak uniknąć często popełnianych błędów w aranżacji jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu? Rozplanuj rozmieszczenie mebli Podejmując decyzje związane z rozmieszczeniem mebli, szczególną uwagę należy zwrócić na rogi, w pobliżu których lepiej nie umieszczać urządzeń takich […]

Organizacja funkcjonalnej kuchni wymaga nie tylko dobrze przemyślanego rozmieszczenia wszelkich naczyń i urządzeń, ale również dobrego rozkładu mebli kuchennych. Jak uniknąć często popełnianych błędów w aranżacji jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu?

Rozplanuj rozmieszczenie mebli

Podejmując decyzje związane z rozmieszczeniem mebli, szczególną uwagę należy zwrócić na rogi, w pobliżu których lepiej nie umieszczać urządzeń takich jak np. zmywarka czy piekarnik. Meble w rogach pomieszczenia mogą utrudnić otwieranie drzwiczek niektórych urządzeń. Istotna jest również wysokość blatów kuchennych. Nie powinno dostosowywać się jej do ogólnie przyjętych standardów, a do wzrostu domowników tak, by osoby bardzo wysokie lub nieco niższego wzrosu nie miały trudności z przygotowywaniem posiłków.

Zastanów się nad układem pozostałych elementów

Należy pamiętać, by grzejnik w kuchni nie został zabudowany. W przeciwnym wypadku, w pomieszczeniu szczególnie narażonym na wilgoć może pojawić się grzyb. Swobodny dostęp powinien mieć również zlew, jako jedno z częściej używanych elementów.

Zakup pojemniki na żywność

Idealnym rozwiązaniem do przechowywania produktów, takich jak makarony, ryż czy przyprawy jest zastosowanie specjalnych pojemników na żywność. Nie tylko sprawią one, że w szafkach pojawi się więcej wolnego miejsca, ale również, szczelnie zamknięte zapobiegną pojawieniu się uciążliwych moli spożywczych.

Rozważ zawartość kuchennych półek

Zadbaj o przemyślane umieszczenie poszczególnych przedmiotów w szafkach kuchennych. Ilość przedmiotów, jakie posiadamy w kuchni bywa zatrważająca, dlatego zanim kupisz kolejną rzecz do swojej kuchni, spróbuj zaplanować trzy razy większe miejsce niż było pierwotnie w planach, ponieważ nie ma nic gorszego niż przyniesienie do kuchni nowej rzeczy, dla której nie możemy znaleźć miejsca.

Pozostałe artykuły związane z budownictwem i architekturą online:

recommended